Marleen Kovalik tuli võistlusteslt Prin(t)ouch koju kolmanda kohaga

Postitatud 02. detsember 2019

Marleen Kovalik tuli võistlusteslt Prin(t)ouch koju kolmanda kohaga

 

27.-29.novembril  toimusid Tallinna Polütehnikumis rahvusvahelised kutsevõistlused Prin(t)ouch, kus osalesinmeie kooli IKT-osakonna õpilased. Kõige edukamalt võistles Marleen Kovalik (KD19), kes sai fotograafias kolmanda koha.  

 

Kujundusgraafikas ja trükiettevalmistuses sai Aigi Kallaste (KD19) 5. koha.  Veel osalesid fotograafia võistlusel Alari Niinemäe (ISP117) ja kujundajate võistlusel Kaur Kaelep (VS18).

Selle aasta võistlustööde eesmärgiks oli luua ökoloogilise jätkusuutlikkuse sõnumiga trükised, mida Eesti president saaks oma külalistele kinkida. „Kõik osalejad saavad reaalse võistlusülesande, mis sedakorda on presidendi kantseleilt ja noored peavad kolme päeva jooksul mõtlema välja Kadrioru ökosüsteemist leitud motiividest mustri, mida kasutatakse toodete kujundamisel. See paneb nad n-ö päriselu olukorda, kus ettenähtud aja jooksul tuleb oma kujutlusvõime ja kutseoskused tööle panna, et viia ellu oma visioon ökoloogilise jalajälje vähendamiseks,“ selgitas võistluste peakorraldaja Marko Levin.

Fotograafide esimese päeva ülesandeks oli luua fotomanipulatsioon (mosaiik, muster), mida saavad kasutada kujundajad algmaterjalina. Teisel päeval tuli teha fotoseeria teemal „Ökosüsteem“. Mõlemal päeval oli pildistamine Kadrioru piirkonnas.

Kujundajate esimese päeva teemaks oli sotsiaalkampaaniale #tõmbamekoomale tunnusgraafika ja reklaamplakati kujundamine. Teisel päeval tuli stiliseerida enda valikul ühte fotograafide mustri lahendust ja luua muster tekstiilkanga trükkimiseks. Kujundada tuli veel riidest poekott, termospudel ja teha valmis termospudeli pakendi prototüüp.

Ülesanded nõudsid sel aastal palju loomingulisust ja kiiret tegutsemist ning olid õpilastele suureks väljakutseks. Presidendi Kantseleile kujundatud töid võivad nad aga uhkusega lisada enda portfooliosse.

Üheksandat korda Tallinna Polütehnikumis toimunud võistlusel osalesid Eesti, Läti, Soome, Venemaa ning Kasahstani kutse- ja kõrgkoolide parimad disainiõpilased kes panid oma oskused proovile kujundusgraafikas, fotograafias ning trükikunstis.

Lisainfo:
Eve Mäeorg
kutseõpetaja ja õpilaste juhendaja
eve.maeorg@khk.ee

Kommenteeri postitust


Lubatud HTML märgistused: <a><br><strong><b><em><i><blockquote><code><ul><ol><li><del>