IT-õppur Rasmus Põld osaleb rahvusvahelises õpilasfirmas

Postitatud 10. detsember 2019

Tartu Kutsehariduskeskuse IT-süsteemide nooremspetsialiste eriala 2. kursuse õppur Rasmus Põld pääses osalema rahvusvahelisse õpilasfirmade projekti ja on nüüd õpilasfirma Baltic Key liige.

Tegu on Erasmus+ projektiga „Social Entrepreneurship Student Companies in the Baltic Sea Region“, mille raames saavad 60 õpilast Eestist, Soomest ja Lätist võimaluse osaleda koolitusprogrammis ning luua oma tiimiga rahvusvahelise õpilasfirma.

Õpetaja Tiina Aidniku sõnul on selline rahvusvaheline projekt põnev väljakutse osalejatele aga ka õpetajatele. Lisaks õpilasfirma ja ärivaldkonnale võimaldab projekt mõista ja ellu viia sotsiaalseid eesmärke ning omaette väärtus on rahvusvaheline koostöö. Igas õpilasfirmas peab olema liikmeid vähemalt kahest riigist ning töökeel on inglise keel. Osalejate seas on nii gümnasiste kui ka kutsekoolide õppureid. „Tartu Kutsehariduskeskusest pääses projekti Rasmus Põld ainukesena“.

Praeguseks on Rasmus osalenud nii Helsingis peetud avaseminaril kui ka Tallinnas innovatsioonilaagris. „Mina osalen koos soomlastega ühes tiimis, kokku on meid 3 poissi ja 3 tüdrukut. Meie firma Baltic Key pakub marketingi teenust teistele väikestele firmadele ning idee on tuua välja nende roheline ehk keskkonnahoidlik pool. Mina kirjutan praegu veebisaiti, mille kaudu teenust tutvustada. Sinna tulevad ka blogipostitused ja muu,“ tutvustas Rasmus.

Kõik projektis osalevad õpilasfirmad tulevad oma tooteid ja teenuseid pakkuma juba veebruaris Tallinnas toimuvale õpilasfirmade laadale.
Loe artiklit SIIT

 

Lisainfo:
Tiina Aidnik
õpetaja
tiina.aidnik@khk.ee

 

Allikas: https://khk.ee/it-oppur-rasmus-pold-osaleb-rahvusvahelises-opilasfirmas/

Kommenteeri postitust


Lubatud HTML märgistused: <a><br><strong><b><em><i><blockquote><code><ul><ol><li><del>