Eliise Visk: ära karda IT-d, vaid tule seda õppima

Postitatud 08. juuni 2020

Vahel tuleb elus suunda muuta ning kutsehariduskeskuses veebispetsialistiks õppiv Eliise Visk on selle hea näide. Õendusest IT-valdkonda hüpanud neiu on oma otsusega väga rahul ning ärgitab ka teisi IT-valdkonna oskusi õppima. 

Veebiarendus on ühtaegu loominguline ja loogiline

„Peale gümnaasiumi lõpetamist otsustasin õendust õppida. Lõpetasin kõrgkooli, kuid tööl saabus äratundmine, et see amet ei ole kohe üldse minu jaoks,“ räägib ta oma esimesest erialavalikust. Õnneks pole Eliise veres kannatlikku mittemidagitegemise pisikut ja nii otsustas ta uuesti kooli tulla, sedakorda IT-õppima.

„Olin juba mõne veebikursuse võtnud ja proovinud, et mis see IT endast kujutab. Mu sõpruskonnaski on IT-vallas töötavaid inimesi, nii et päris pea ees tundmatusse ma ka ei hüpanud. Ka kooli sisse astumiseks peab olema läbitud üks veebikursus, aga see pole midagi hullu,“ rääkis ta oma kogemusest.

„Kutsehariduskeskusse sisseastumist ja eriala vahetust pole ma hetkekski kahetsenud, tunnen et see mida siin õpin ja teen on nii õige! Minu erialal, veebiarenduses, on piisavalt loomingulist vabadust aga samas on see ka hästi loogiline. Iga projekt on uus ja eelmisest erinev aga samas on ikka ka kindlad reeglid, mida järgida. Lihtsalt pead teadma, esialgu kasvõi pähe õppima, selle loogilise järjekorra ja seosed käskluste vahel. Hiljem langeb kõik info omavahel suhtesse ja kui juba seoseid oskad luua erinevate keelte vahel, siis edasised õpingud lähevad väga libedalt!“

Loe edasi: https://khk.ee/eliise-visk-ara-karda-it-d-vaid-tule-seda-oppima/

Kommenteeri postitust


Lubatud HTML märgistused: <a><br><strong><b><em><i><blockquote><code><ul><ol><li><del>