Tartu Tervishoiu Kõrgkooli IT-lahendusi avastamas

Postitatud 11. september 2020

10. septembri õhtupoolikul külastasid IKT osakonna kasutajakogemuse disainerid ja veebispetsialistid Tartu Tervishoiu Kõrgkooli. Tutvuti hoonega, sealsete IT-lahenduste ja võimalike  meditsiinivaldkonna arengusuundadega. Ringkäigu eel jaotati külalised kahte rühma, et tagada kõigile mugav ja ohutu külastus.

Lahendused, mida Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis kasutatakse on suunatud erialase õppe nii teoreetiliste kui ka praktiliste väljundite omandamiseks. Näiteks on õpingute jooksul võimalik õppida anatoomiat Anatomage’ interaktiivse lauaga, kus lisaks on võimalik lahendada reaalselt toimunud sündmusi (näiteks kuulihaava opereerimine jms). Muidugi ei saa jätta mainimata fakti, et Tartus olev laud on üks kahest ainsast Baltikumis olevast seadmest (teine asub Pärnumaa Kutsehariduskeskuses). 

Lisaks interaktiivsele lauale kasutatakse õppetöös erinevaid roboteid /tehisintellekte, mille peal on võimalik praktiseerida õpitut, alustades intensiivravil olevate patsientide hooldamisest, lõpetades sünnituse vastuvõtmisega. Üks neist robotitest on kassi jäljendav sensoritega mänguloom, mis on mõeldud dementsetele patsientidele, et neis tekitada positiivseid emotsioone (ühe kassi maksuvus on 2000€). Teine inimpatsienti jäljendav robot suutis vastata mõningatele erialastele küsimustele, hingata, köhida, silma pilgutada jne. Selle roboti tarkvara jooksis tervenisti CSS’i peal. Lisaks olid palatis roboti pulssi ja muid tervislikke andmeid näitav ekraan. Kogu palatis toimuvat sai jälgida ka läbi sealsete kaamerate.

Õppekäigust saadi ka teada, millised on hetke kuumimad arengud. Peamise punktina toodi välja tehisintellekt ja sellest tulenevate võimaluste kasutamine nii õppetöös kui ka päriselus. Andmed, mida kogutakse nutiseadmetest ja nende analüüsimine, et saadud infot rakendada arstide igapäeva töö lihtsustamiseks kui ka patsientide/ tavainimeste isiklike tervisenäitajate jälgimiseks ja kontrollimiseks.

Kokkuvõttes oli külastus huvitav ja interaktiivne.

Aitäh Tartu Tervishoiu Kõrgkoolile meid vastu võtmast, hoolimata hetkeolukorrast riigis! 

KD20

Kommenteeri postitust


Lubatud HTML märgistused: <a><br><strong><b><em><i><blockquote><code><ul><ol><li><del>