Selgusid Garage 48 kutsehäki parimad

Postitatud 09. juuni 2021

Garage 48 korraldas koostöös Tallinna Polütehnikumi, Tartu Kutsehariduskeskuse ja Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusega esmakordselt kutseõppuritele mõeldud häkatoni.

Kolmepäevase ürituse eesmärk oli koolis õpitud teoreetilisi oskusi päriselt töösse rakendada ning luua ideest esimesed prototüübid ja mõtetest valmis ärimudelid. Kokku osales häkatonil 10 tiimi keda kogu protsessi vältel toetasid mentorid, eksperdid ja õppejõud. Lisaks said osalejad lühikoolitusi uute teadmiste omandamiseks ja äri takistavate probleemide lahendamiseks.

Kutsehäki tiimid pakkusid mitmeid uusi ideid ning esmaseid prototüüpe erinevate äriliste aga ka ühiskondlike probleemide lahendamiseks. Teiste seas oli näiteks hüljatud loomadele uue kodu otsimise platvorm, praktikakohtade leidmist või kasutatud asjade vahetamist hõlbustavad rakendused ja mitmeid teisi.

Tiimide meeskonnatööd, idee arengut, rakendatavust ning pitchi hindas žürii ning parimatele tiimidele jagati peale ainepunktide ka auhindu. Parimaks tiimiks tunnistati Bruxemburg, mis pakkus välja äpi eelkõige noortele sobivate tööampsude vahendamiseks.

Teise koha pälvis Tartu Kutsehariduskeskuse tiim High Class Society, mis arendas toitumisalase teabe äpi, mille abil lihtsalt ja mugavalt tarbitud kalorite hulka arvestada ning tervislikumaid toiduvalikuid teha. Tiimis lõid kaasa tarkvaraarenduse teise kursuse õpilased Karl Erik Voll, Aron Truu, Georg Vilja, Jürgen Sepp, Christo Vahtramäe, Sander Paasalu ja Andreas Alexander Sütt.

Kutsehariduskeskuse teine tiim IT-apteek arendas IT-seadmete ostuplatvormi. Selle idee autorid olid Siim Ilves, Markkus Hipponen ja David- Andero Lellep.

Vaata ideede esitlusi SIIT

Lisainfo:
Anna Karutina
kutseõpetaja
anna.karutina@khk.ee

 

Allikas: https://khk.ee/selgusid-garage-48-kutsehaki-parimad/

Kommenteeri postitust


Lubatud HTML märgistused: <a><br><strong><b><em><i><blockquote><code><ul><ol><li><del>